Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Rozhovor

Taji máte ode mě první článek. Jednou jsem se hrabal v novinách a tak jsem našel rozhovor s Chesterem Benningtonem pro Orlický deník.

Bennington: Chceme překročit svůj stín

 

Populární americká rocková skupina Linkin Park se v úterý 12 června vrací do Prahy, koncert v Sazka Areně začíná v 19.30 hodin. Od minulé návštěvy v roce 2003 ovšem prošli Linkin Park zásadním vývojem.

   ,,Novým albem Minutes To Midnight se chceme distancovat od nu-metalové scény. Ale my jsme vlastně nikdy nechtěli být výt součástí jakékoliv scény. Usilujeme o to, aby naše hudba sahala co nejvíce do hloubky. Mimo styly, něčemu originálnímu a pravdivému.” Řekl Deníku v telefonickém rozhovoru Chester Bennington.

 

Je Pravda, že vám s posunem k nadčasovější rockové hudbě výrazně pomohl producent Rick Rubin, který pracoval I s Mickem Jaggerem či Johnym Cashem?

  Změna vyšla z nás. Rick nám neradil, jak se máme vyvíjet. Ale skutečně nám velmi pomohl. Dokáže totiž dokonale vycítit, co chcete s hudbou sdělit. A pak vám ukáže cestu, jak toho muzikantskými prostředky dosáhnout. Pomohl nám překročit vlastní stín už tím, že jakmile jsme do studia přinesli písničku, která by mohla být i na našich předchozích deskách, řekl nám. A my jsme písničku vyřadili.

O velice zdařilé skladbě In Pieces(Na kusy) jste nedávno řekl, že je pro vás hodně osobní proč?

  Text jsme napsal pod dojmem rozvodu se svou předchozí ženou, kdy jsme pochopitelně zažíval spoustu nepříjemných pocitů. Pak jsme se znovu oženil a jsme šťastný, ale část předchozího života si nesu dál. In Pieces je o těchto protichůdných pocitech.

Občas se pouštíte do politiky, píseň No More Sorrow si lze vykládat například jako rozčarování z války v Iráku.

  K textu The Little Things Give You Away nás zase inspirovala cesta do New Orleans zničeného hurikánem Katrina. Ale my se rozhodně nechceme stát nějakou prvoplánovanou politickou kapelou. Prostě jen hovoříme o našich pocitech z tohoto světa, o našich obavách.

Kolik nových písní zařadíte do koncertního repertoáru?

    Pravděpodobně zahrajeme čtyři nové písně. No More Sorrow, Given Up, What I’ve done a The Little Thing Give You Away.

Proč jste si zvolili jako předkapelu 30 Second To Mars?

  Obdivuji je už proto, že dokázali překonat pověst ,,kapely toho slavného herce“. Jared Leto se muzice věnuje poctivě, naplno. Píše skvělé písně a výborně zpívá. Hrát s nimi je pro nás velká  výzva a zároveň zábava.

Pamatujete minulý pražský koncert?

    Ano. Vystupovali jsme sice v nejrůznějších koutech světa, ale na jednotlivé koncerty si většinou vybavuji. Ten pražský byl velmi energický. Užili jsme si ho a lidi byli v pohodě Do Prahy se těším. Je to jedno z mích nejoblíbenějších míst, doopravdy.

Co váš někdejší názor na legalizaci marihuany?

  Stále na něm trvám, přesto že už trávo dávno nekouřím a nechci mít nic společného s žádnými drogami. Jenže si myslím, že kriminalizace držení lehkých drog není to nejlepší. Není to dobré. Míra zločinnosti a násilí ve společnosti může být zvýšena tím, že se prehnaně kriminalizují i drobné přestupky. Kdo chce kouřit trávu, bude hulit, ať už to bude zakázané, nebo ne. Ale pokud z konzumentů lehkých drog uděláme zločince, budou se bránit a budou se jako zločinci chovat.

 

Náhledy fotografií ze složky Linkin Park

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář